Kiedy dziecku warto kupić klocki plastikowe

Wykorzystanie klocków plastikowych w zabawie

Musimy mieć świadomość, że zaleca się klocki plastikowe dopiero po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Przed wykończeniem dwunastego miesiąca życia, dzieciaczki mogą się bawić miękkimi klockami, a więc takimi stworzonymi z panki lub gumy, które nie tylko można gryźć, ale także ugniatać. A co po tym okresie? Po okresie tym, dziecko wykorzystać może w zabawie klocki plastikowe, których rodzaj musi być dopasowany do wieku. Inne klocki odpowiednie będą dla dwulatka, a inne przykładowo dla dziecka, które ukończyło już czwarty rok życia. Dlatego osoby kupujące powinny zwracać uwagę na wiekowe oznaczenia, które to widnieją na opakowaniu.

Rodzaje klocków plastikowych

Klocki plastikowe dla dzieci powyżej pierwszego roku życia muszą być duże. Na pewno na tyle, aby nie doszło do zadławienia się nimi. Na etapie tym sprawdzą się genialne klocki plastikowe sensoryczne, które to oddziałują na dotyk, słuch oraz wzrok.

Tym samym tego typu zestawy klocków błyszczą, szeleszczą, grają, jak i mają przeróżne inne funkcje. Wszystkie wpływają pozytywnie na rozwój naszego dziecka. Dobrze się także sprawdzają klocki na drążku, sznurku lub też innych elementach, które to ułatwiają maluszkowi proces tworzenia.

Poza tym, w tymże wieku wybrane klocki powinny mieć dosłownie tylko kilka elementów. Maluszek jest wtedy w stanie położyć obok siebie klocki lub też ułożyć jeden na drugim. Sprawdzą się tym samym klocki, których efektem układania jest, chociażby konkretne zwierzę oraz postać.

Dopiero po około drugim roku życia dziecko jest w stanie budować wszelkie konstrukcje z czterech oraz więcej elementów. Wówczas także się sprawdzają klocki plastikowe sześcienne. Aby móc je ułożyć, należy odwrócić właściwie każdy z elementów, które tworzą ostatecznie jeden spójny obraz. Składają się zazwyczaj z sześciu lub też z ośmiu elementów.

Gdy nasze dziecko skończyło już trzy latka, to może zacząć układać konstrukcje skomplikowane. Dlatego sprawdzają się tutaj klocki z plastiku, w które powinniśmy zainwestować.

About the Author

Related Posts