Jakie są najpopularniejsze rodzaje klocków

Na jakie klocki warto postawić?

Obecnie na rynku znajdziemy przeróżne klocki. Głównie różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane. Znajdziemy klocki plastikowe, z metalu, drewniane, z gumy, pianki, a nawet z tkaniny. Najpopularniejsze z nich to klocki plastikowe oraz klocki drewniane. Które okażą się dla naszego dziecka lepsze? Nie można tego określić jednoznacznie. Który materiał będzie lepszy? Wszystko jest zależne bezpośrednio od oczekiwań rodziców. Wiadome jest na pewno to, że klocki drewniane mogą być mniej odporne od klocków drewnianych. Jednak można tę sytuację odwrócić, gdy wybierzemy naprawdę mocny oraz trwały plastik.

Klocki plastikowe kojarzyć się nam mogą z nieco gorszą estetyką, jednak gdy zdecydujemy się na popularnych producentów, to możemy znaleźć przepiękne klocki o bardzo ciekawych motywach. Takie klocki nie będą się na pewno kojarzyły z kiczem.

Warto także pamiętać, że decydując się na klocki plastikowe o bardzo prostej budowie, dajemy dziecku niesamowite pole do wyobraźni. Niestety znaczna większość z nich ma często wiele kolorów, elementów, a dodatkowo nierzadko grają, czy też świecą. To wszystko znacznie zmniejsza pole do fantazji.

Zaleta klocków plastikowych to na pewno łatwość w czyszczeniu. Wystarczy, że umyjemy je gorącą wodą z detergentem. Zabijemy tym samym ewentualne drobnoustroje. W przypadku klocków wykonanych z drewna już to takie proste nie jest.

Gdzie kupić klocki plastikowe?

Klocków plastikowych w przeróżnych zestawach znajdziemy na rynku naprawdę sporo. Możemy wybrać idealnie dopasowane do wieku naszego dziecka oraz jego zainteresowań. Z pewnością także dopasujemy takie, które będą się na spokojnie mieściły w naszym budżecie domowym.

Klocki plastikowe kupuje się w sklepach z zabawkami, jak i coraz częściej w księgarniach. Może to być forma zakupów stacjonarnych, jak i internetowych. W sklepach internetowych zazwyczaj oferowane są dużo niższe ceny. Przekonuje nas to do wyboru tej właśnie formy.

About the Author

Related Posts