Co wyróżnia klocki plastikowe

Klocki plastikowe posiadają wiele zalet. Dzieci je uwielbiają i często mając do wyboru klocki plastikowe a drewniane, sięgają po te pierwsze. Co czyni je wyjątkowymi i sprawia, że pociechy wolą je od drewnianych odpowiedników?

Klocki plastikowe i ich kolory

Każdy, kto widział choć raz klocki plastikowe, miał okazję zachwycić się ich kolorystyką. Najczęściej ich barwy są o wiele bardziej intensywne niż ma to miejsce w przypadku klocków drewnianych. Nic więc dziwnego, że maluchy chętnie wyciągają po nie rączki. W końcu dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, także wzrokiem. Klocki plastikowe mają intensywną kolorystykę.

Klocki plastikowe- mnogość możliwości

Nie ma nic bardziej frustrującego niż rozpadająca się budowla. Kiedy dziecko stara się i układa wspaniałą wieżę, a ona bez ostrzeżenia potrafi runąć, jest to zwykle powód do płaczu. Na szczęście klocki plastikowe są wyposażone w specjalne wypustki. Dzięki ich obecności klocki plastikowe można bez przeszkód ze sobą łączyć. Pozwala to na tworzenie wszelkich budowli bez ograniczeń. Jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia, jednak budowanie z klocków wpływa bardzo pozytywnie  na jej rozwój.

Klocki plastikowe- dbałość o szczegóły

Plastik po podgrzaniu jest materiałem niezwykle plastycznym. Dzięki temu można z niego wyczarować prawdziwe cuda. Ta cecha surowca pozwala na tworzenie wielu szczegółów. Dzięki temu np. figurki, które są w zestawie z klockami, posiadają uszy, nosy i inne elementy sprawiające, iż wyglądają realistycznie. Przykładem takich figurek te dołączone do lego.

Klocki plastikowe są lekkie jak piórko

Ogromną zaletą klocków plastikowych jest ich niewielka waga. Ze względu na lekkość mogą się nimi bawić już najmłodsze pociechy. Rodzice mogą spokojnie zając się swoimi sprawami, zamiast martwić się, że malec wybije klockiem szybę czy uderzy się w głowę. Dając klocki małym użytkownikom, należy tylko pamiętać, by były one dostosowane do ich wieku. Wówczas ryzyko połknięcia czy zadławienia zostaje zminimalizowane niemalże do zera.

Czym kierować się podczas wyboru klocków?

Wybierając konkretny zestaw klocków, trzeba sprawdzić, czy posiadają one niezbędne certyfikaty. Powinny  one być umieszczone na opakowaniu. Poza tym warto sięgać po popularne i sprawdzone firmy, takie jak np. Lego lub Cobi. To gwarancja radości i świetnej zabawy.

About the Author

Related Posts